Idioma/Language/Langue/Sprache/Spraak:
ParÓmetre Unitats GenFebMarAbrMaiJunJulAgoSetOctNovDes Mitjana
Temperatura mÓxima ║C 21,022,525,626,931,833,334,936,833,230,425,120,228,5
Temperatura mÝnima ║C -2,2-3,3-0,74,37,211,113,414,58,73,71,3-1,14,7
Temperatura mitjana ║C 9,39,111,513,816,920,923,523,620,817,712,99,915,8
Mitjana de les temperatures mÓximes diÓries ║C 12,913,015,718,021,325,327,627,624,821,416,413,519,8
Mitjana de les temperatures mÝnimes diÓries ║C 6,05,67,79,912,816,619,620,017,214,39,76,612,2
Temperatura mÓxima diÓria mÚs baixa ║C 3,52,25,39,811,819,221,320,916,79,78,25,111,1
Temperatura mÝnima diÓria mÚs alta ║C 15,013,216,715,919,522,124,423,922,721,416,813,918,8
Temperatura mitjana diÓria mÚs alta ║C 17,516,319,319,824,326,528,429,226,724,720,916,122,5
Temperatura mitjana diÓria mÚs baixa ║C 0,81,22,97,39,814,717,918,213,37,35,22,48,4
Temperatura mitjana mensual mÚs alta ║C 11,011,012,515,418,622,825,624,922,019,114,411,317,4
Temperatura mitjana mensual mÚs baixa ║C 7,57,19,613,015,019,422,222,719,415,911,08,614,3
Precipitaciˇ mensual mÓxima mm 76,095,0149,6102,4227,464,435,062,0172,4194,6144,466,4115,8
Precipitaciˇ mensual mÝnima mm 2,00,49,214,42,86,06,81,66,68,45,00,05,3
Precipitaciˇ mensual mitjana mm 28,534,265,958,352,334,717,720,872,173,069,924,446,0
Dies amb precipitaciˇ > 0.2 mm # 8,17,59,810,98,56,15,25,98,28,47,47,27,8
Dies amb precipitaciˇ > 2 mm # 2,92,74,94,73,92,51,72,43,63,83,62,93,3
Dies amb precipitaciˇ > 20 mm # 0,20,40,60,71,00,50,20,31,41,61,00,10,7
Precipitaciˇ diÓria mÓxima mm 30,851,891,053,487,844,033,430,464,876,097,627,657,4
Precipitaciˇ diÓria mitjana (dies > 0.2 mm) mm 3,54,66,75,36,25,73,43,58,88,79,43,45,8
Velocitat mÓxima del vent km/h 146,0116,0130,488,5103,080,580,570,885,395,0101,0127,0102,0
Velocitat mitjana del vent km/h 9,711,010,58,18,17,17,16,46,56,29,38,48,2
MÓxima velocitat mitjana diÓria del vent km/h 47,842,550,432,140,325,925,019,325,830,044,139,035,2
MÝnima velocitat mitjana diÓria del vent km/h 0,00,81,20,71,61,92,20,11,50,20,10,10,9
Dies amb vent > 40 km/h # 15,015,415,610,29,15,95,24,45,26,812,412,69,8
Dies amb vent > 60 km/h # 8,28,07,02,72,11,31,10,51,41,66,06,83,9
Dies amb vent > 80 km/h # 3,43,72,20,60,50,10,10,00,10,22,12,11,3
Dies amb vent > 90 km/h # 2,22,11,50,00,50,00,00,00,00,21,10,60,7
Mesos comptabilitzats # 10101111 *1010101010101010122