Idioma/Language/Langue/Sprache/Spraak:
ParÓmetre Unitats GenFebMarAbrMaiJunJulAgoSetOctNovDes Mitjana
Temperatura mÓxima ║C 22,822,825,627,931,835,735,236,833,230,425,822,429,2
Temperatura mÝnima ║C -2,2-3,3-1,41,15,98,713,414,58,73,71,3-1,14,1
Temperatura mitjana ║C 9,39,911,713,917,121,223,824,021,217,813,010,416,1
Mitjana de les temperatures mÓximes diÓries ║C 13,114,016,018,121,725,528,128,225,321,616,714,120,2
Mitjana de les temperatures mÝnimes diÓries ║C 5,96,37,99,912,916,919,820,317,614,49,87,212,4
Temperatura mÓxima diÓria mÚs baixa ║C 3,52,25,39,711,817,821,320,916,79,78,25,111,0
Temperatura mÝnima diÓria mÚs alta ║C 15,613,916,715,919,523,424,426,123,121,416,813,919,2
Temperatura mitjana diÓria mÚs alta ║C 18,816,719,819,924,330,028,431,127,324,720,917,623,3
Temperatura mitjana diÓria mÚs baixa ║C 0,81,22,96,29,814,417,918,213,37,35,22,48,3
Temperatura mitjana mensual mÚs alta ║C 11,012,613,215,419,223,225,625,722,219,514,812,217,9
Temperatura mitjana mensual mÚs baixa ║C 7,57,19,612,515,019,422,222,719,415,911,08,614,2
Precipitaciˇ mensual mÓxima mm 110,295,0149,6102,4227,479,235,662,6172,4287,0144,466,4127,7
Precipitaciˇ mensual mÝnima mm 2,00,41,68,22,81,40,41,66,68,42,00,03,0
Precipitaciˇ mensual mitjana mm 30,026,453,052,150,033,716,325,364,779,262,021,742,9
Dies amb precipitaciˇ > 0.2 mm # 7,16,28,910,17,95,84,65,77,97,77,47,27,2
Dies amb precipitaciˇ > 2 mm # 2,42,14,24,43,72,81,72,43,83,63,62,43,1
Dies amb precipitaciˇ > 20 mm # 0,30,30,50,60,90,40,10,41,21,40,90,10,6
Precipitaciˇ diÓria mÓxima mm 58,251,891,053,487,844,033,437,064,8142,697,627,665,8
Precipitaciˇ diÓria mitjana (dies > 0.2 mm) mm 4,24,25,95,26,35,93,54,58,210,38,33,05,8
Velocitat mÓxima del vent km/h 146,0119,0130,490,1103,083,782,170,888,595,0108,0127,0103,6
Velocitat mitjana del vent km/h 9,910,110,28,27,97,07,06,66,66,59,58,88,2
MÓxima velocitat mitjana diÓria del vent km/h 47,842,550,432,140,325,925,225,825,832,144,140,636,1
MÝnima velocitat mitjana diÓria del vent km/h 0,00,81,20,01,41,92,20,11,50,20,10,10,8
Dies amb vent > 40 km/h # 14,213,114,110,18,65,34,94,65,17,413,413,19,5
Dies amb vent > 60 km/h # 7,87,06,12,61,91,01,10,51,42,16,37,53,8
Dies amb vent > 80 km/h # 2,92,61,90,60,40,20,10,00,10,42,12,51,1
Dies amb vent > 90 km/h # 1,71,61,10,10,30,00,00,00,00,21,00,90,6
Mesos comptabilitzats # 16161717171717 *1616161616197